Degustační cestovatelská knihovnička Francois Pralus

Kód: FPDS05
399 Kč 346,96 Kč bez DPH
Skladem (19 ks)

Knihovnička čokoholika na cestě kolem světa. V této originální degustační sadě, jež na první pohled připomíná miniaturní knihovničku, najdete 24 jedno-oblastních miničokoládek Francois Pralus. Součástí jsou podrobné tištěné degustační poznámky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Degustační „cestovatelská knihovnička“ z čokolád Francois Pralus

Součástí sady jsou podrobné tištěné degustační poznámky a návod jak si vychutnat čokoládu všemi smysly.

Knihovnička čokoholika na cestě kolem světa. V této originální degustační sadě, jež na první pohled připomíná miniaturní knihovničku, najdete 24 jedno-oblastních (single-origin) miničokoládek Francois Pralus. Ochutnáte 10 různých druhů z těchto oblastí: Papouasie (Papua-Nová Guinea), Indonésie, Sao Tomé (ostrov Svatého Tomáše), Trinidad, Vénézuela, Tanzanie, Ghana, Madagascar (Madagaskar), Colombie (Kolumbie) a Equateur (Ekvádor). Všechny mají optimální 75% obsah kakaové hmoty.

V této degustační sadě si vychutnáte rozdíly mezi jednotlivými odrůdami kakaových bobů (Criollo, Trinitario a Forastero) a porovnáte chuť čokolád z různých oblastí.

Degustační poznámky k čokoládám:

  • Papouasie Trinitario: jemně kyselkavá čokoláda bohatá na ovocné tóny.
  • Indonésie Criollo: čokoláda bohatá na ovocné tóny se vzácně vyváženou kombinací hořkosti, sladkosti a kyselosti. Zajímavé tóny nezralých špendlíků a jemně připáleného karamelu.
  • Sao Tomé Forastero: čokoláda s velmi plnou, robustní chutí. Bohatá na tropické ovocné tóny.
  • Trinidad Trinitario: příjemně chuťově vyvážená čokoláda s pestrým spektrem chuťových tónů – například zeleného ovoce a jablek.
  • Vénézuela Trinitario: robustní čokoláda s výraznou kyselostí.
  • Tanzanie Forastero: čokoláda s výraznou zemitou hořkostí.
  • Ghana Forastero: čokoláda se sytými tóny tropického ovoce.
  • Madagascar Criollo: velmi jemná čokoláda s ovocnými tóny malin a červených hroznů.
  • Colombie Trinitario: chuťově pestrá čokoláda. Střídají se kouřové tóny tabáku se sladkými tóny tropického ovoce, hroznů a ořechů. Dlouhý, lehce karamelový závěr s jemnou kyselostí.
  • Equateur Arriba: čokoláda s příjemnou plnou hořkostí s nenápadným ovocným podtónem a výraznou tučností kakaového másla.

Při degustaci doporučujeme otevřít atlas světa a láhev oblíbeného vína. Cestovat se dá jak vidno i velmi pohodlně a se sladkou pusou :-).

Složení: 75% kakao, cukr, čisté kakaové máslo, sójový lecitin (GMO free – bez geneticky modifikovaných organismů). Může obsahovat stopy ořechů a mléka.

Výjimečná kvalita surovin: Francois Pralus rád cestuje a kakaové boby si osobně vybírá u pěstitelů. Na výrobu čokolády používá pouze čisté kakaové máslo bez jakýchkoli příměsí rostlinných tuků, a třtinový cukr místo cukru řepného. Nikdy nepoužívá vanilin ani umělá aromata. Všechny výrobky jsou 100% bez přítomnosti geneticky modifikovaných organismů.

Hmotnost a velikost: 120 g, 108×55×55 mm

Rodinná čokoládovna Francois Pralus vyrábí výjimečnou čokoládu již od roku 1955. Nachází se v městečku Roanne ve Francii a více informací a zajímavostí o čokoládovně naleznete na www.CokoBanka.cz/pralus

Nutriční hodnoty / výživové údaje 100 g
Energie v kJ 2427
Energie v kcal 585
Tuky v g 44
    z toho nasycené tuky v g 28
Sacharidy v g 33
    z toho cukry v g 26
Bílkoviny v g 9,4
Sůl v g 0,01

Doplňkové parametry

Kategorie: Čokoláda
Hmotnost: 0.125 kg
Obsah kakaové sušiny: 75
Příchuť čokolády: BEZ PŘÍCHUTĚ
Druhy čokolády: hořká (tmavá)
Dietní info: Bez alkoholu, Bez lepku a pšenice, Vhodné pro vegany, Vhodné pro vegetariány
Původ kakaových bobů: Ekvádor, Ghana, Indonésie, Kolumbie, Madagaskar, Ostrov Svatého Tomáše, Papua - Nová Guinea, Tanzánie, Trinidad, Venezuela
Odrůda kakaových bobů: Criollo, Trinitario, Forastero, Arriba
Pomocny: 1, 2, 3, 4, 5
Druh čokolády: hořké
Hmotnost: 120
FejkA: A
FejkB: B
FejkC: C
FejkD: D
FejkE: E
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
FPDS05 1000 FPDS05 1000
5
JP Avatar autora | 26.8.2018
Tohle mi přijde opravdu originální. Nadělili jsme si to s manželkou k výročí svatby a pak hráli cestovatelskou hru: každou zemi jsme si nejdřív našli v atlase, trochu si o ní přečetli a pak si dali každý jednu čokoládku od tamtud. Jo, to byl hezký večer... :)
FPDS05 1000 FPDS05 1000
5
Avatar autora | 16.8.2018
Vtipnej nápad :-) A čokolády luxusní!