Přichází vedra. Pohoda. Teploty hlídáme a nejlepší čas odeslání s Vámi dohodneme.

Menakao – lemur v čokoládě?

Menakao1

Kakao z jediného ostrova: Madagaskar. Řekněte jej nahlas a sledujte obrazy vlastní mysli. Všechno špatně. Na Madagaskaru není nic z toho, proč se na dovolenou jezdí. Rozšířen je jazyk, kterému nikdo nerozumí. Z fauny není nic povědomé. Madagaskar je vedle Afriky, ale skoro nic afrického na něm není. Ne nadarmo se Madagaskaru říká "osmý světadíl“. Nikam nezapadá. Nikam nepatří. Ovšem jaký tedy je? A jde navnímat kontinent pomocí chuti čokolády? Nechat rozplynout před zraky ty "pravé obrazy“? Jde.

Cestovatel Vladimír Lemberk o Madagaskaru píše: "Na tomhle ostrově jsem několikrát málem umřel. Přesto ho mám k zbláznění rád.“ A přesně to "k zbláznění rád“ se nějak dostává do čokolád z té země. Lidé na degustacích zbožňují obaly, pestrost příchutí a já zase fantazie hostů. Když chutnají čokoládu s combavou pletou si ji s konkubínou, když chroupají čokoládu s hrudkami soli a bobů, navrhují, že jde snad o nasekané drápky lemurů? Mám radost, že rozeznávají ty "živočišné tóny“ a vůbec, že Menakao skvěle zvedá atmosféru večírků.

Menakao184_cinagra

Jak se roubuje pachuť země do čokolády? Boby čokoládovny Menakao se sklízí v údolí říčky Sambirano. V mikroklimatu bohatém na slunce, déšť i lidskou péči. Z dané trojkombinace plyne chuť nesmírně svěží, mladá a neotesaná. "Mena“ znamená v místní malgašštině "červená“. Barva lásky a na Madagaskaru také barva půdy prosycené naplavenými minerály. Hlavní čokolatiér Shaheen Cassam Chenai ctí výraznou barvu výraznými počiny: poskytuje zaměstnancům evropské podmínky práce – na chudičkém Madagaskaru učiněné sci-fi. Menakao je "dobrá“ čokoláda ve zmnožených významech.

Vůbec první business čokolatiérské rodiny značky Menakao započal o pět generací dřív a byl v oboru pohlednic. Zbujelý pohlednicový gen zůstal. Obaly čokolád Menakao jsou graficky nádherné. To proto, že lahodí nejen "mělkému rychlému pohledu“, mají i hlubokou složku. Všechny obaly dokumentují tváře domorodců, z jejichž tvrdé práce jemná čokoláda vzešla. Vnímám hlubokost v tom, že jde o tváře neretušované, plné "krásných vrásek“. Na každý obal se zadívám – a polknu – předtím než ochutnám čokoládu. Polknu jakousi vděčnost – pravdivým lidem. Menakao přináší chuť s emocí! Menakao je první "procítěná pohlednice“ z Madagaskaru na světě.

Všechny dobroty od Menakao

Copyright © Eva Palátová, degustátorka Čokobanky.cz 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení