To'ak čokoláda Signature – Rain Harvest 2021, 18H CONCH

Kód: TKTC-HRV-2118
Akce Sleva Expirace
945 Kč –15 % 795 Kč 709,82 Kč bez DPH 1 590 Kč / 100 g
Skladem (2 ks)

Výjimečná 75,5% čokoláda z nejvzácnějších kakaových bobů původní ekvádorské odrůdy Nacional, ze sklizně roku 2021. Pro milovníky čokolád je kolekce Signature od To'ak stejně delikátní záležitostí jako pro gurmány archivní vína či whisky. Tabulka z roku 2021 vás překvapí svěží chutí ostružin, oříškového karamelu a dotekem grapefruitu v dochuti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

To'ak čokoláda Signature – Rain Harvest 2021, 18H CONCH 75,5% 50 g

Výjimečná 75,5% čokoláda z nejvzácnějších kakaových bobů původní ekvádorské odrůdy Nacional, ze sklizně roku 2021. Tabulka z roku 2021 vás překvapí svěží chutí ostružin, oříškového karamelu a dotekem grapefruitu v dochuti. Ovocné tóny jsou zvýrazněny 18hodinovým promícháváním kakaové hmoty (konšováním). Pro milovníky čokolád je kolekce Signature od To'ak stejně delikátní záležitostí jako pro gurmány archivní vína či whisky. 

Kakaové boby pocházejí z oblasti Piedro de Plata, ze sklizně roku 2021. Počasí v tomto roce bylo stabilní, až v závěru zrání a sklizně s množstvím srážek. Díky tomu získaly boby ovocné tóny, kterými tato tabulka oplývá. Nadstandardní 18hodinové konšování tyto ovocné tóny ještě více podtrhlo. Konšování je proces, kde je kakaová hmota rovnoměrně promíchávána, roztírána a provzdušňována, a to těsně nad bodem tání, aby se dosáhlo optimální chuti a jemné konzistence čokolády. Tip: Pro srovnání ochutnejte i tabulku, která neprošla konšováním.

Minimální doporučená trvanlivost – nejlépe spotřebujte do: 04/2024


INFO: zboží s překročenou minimální doporučenou trvanlivostí není zkažené. Čokolády skladujeme v klimatizovaném skladu při teplotě 18±1°C. Ty s překročenou minimální trvanlivostí průběžně „ekologicky likvidujeme“ (rozumějte baštíme při práci) a v 99 % případů na nich nepozorujeme ještě dlouho poté rozdílu oproti čokoládám čerstvým.

 

 

Výjimečná kvalita surovin:  

  • Kakaové boby Nacional jsou certifikovány jako „Heirloom Cacao“, tedy „Diamanty mezi kakaem“ – kakaovníky a boby obdařené historickou, kulturní, botanickou, geografickou a zejména chuťovou hodnotou.
  • Kakaové boby jsou pěstovány organicky, na několika necertifikovaných, avšak pečlivě monitorovaných místních farmách oblasti Pidero de Plata. Do těchto farem To'ak poskytli sazenice, počáteční kapitál i příjem, než kakaovníky začaly mít úrodu. Farmáři jsou za úrodu férově odměňováni (3–9x více než je průměr).
  • Svým nákupem podpoříte ochranu dědictví kakaa a regenerativní zemědělství v Ekvádoru.
  • To'ak čokolády jsou vyráběné ručně s velkou pozorností od sklizně, přes fermentaci bobů, mletí a konšování, až po vytvoření luxusní tabulky. 

Složení: kakaové boby 75,5 %, třtinový cukr. Čokoláda je ručně vyráběná, košer a bez lepku. Vyrábí se v provozu, kde se zpracovává i mléko, burákové a další ořechy.

To'ak je čokoládovna založená v roce 2013. Vyrábí tabulky z kakaových bobů z prapůvodní ekvádorské odrůdy Nacional, o které experti tvrdili, že vyhynula. Založili organizaci na ochranu deštného pralesa a společně řídí projekt obnovy kakaovníků v pobřežním Ekvádoru. To'ak čokoládovna vyrobila nejdražší tabulku čokolády světa. Vyrábí řady čokolád podle roku sklizně. Mezi produkty patří i edice Vintage, která zraje několik let v sudech po whisky nebo koňaku.

 Hmotnost a velikost: 50 g

Nutriční hodnoty / výživové údaje 100 g
Energie v kJ 2591,6
Energie v kcal 620
Tuky v g 44
    z toho nasycené tuky v mg 28
Sacharidy v g 24
    z toho cukry v g 24
Bílkoviny v g 12
Sůl v mg 76,7
Draslík v mg 720
Vápník v mg 272
Železo v mg 12

Doplňkové parametry

Kategorie: Čokoláda - to nejlepší z planety Země
Hmotnost: 0.05 kg
? Obsah kakaové hmoty: 75
Příchuť čokolády: BEZ PŘÍCHUTĚ
Druhy čokolády: hořká (tmavá)
Zdravotní a dietní info: Ani stopa lepku, Bez alkoholu, Vhodné pro vegany, Vhodné pro vegetariány
? Původ kakaových bobů: === AMERIKA ===, Ekvádor
Odrůda kakaových bobů: Nacional - Heirloom kakao
Pomocny: 1, 2, 3, 4, 5
Druh čokolády: hořké
Hmotnost: 50
Značka: To'ak
Obsah kakaové hmoty: 75,5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

To'ak Chocolate, nejexkluzivnější čokoláda světa

Pokud hledáte dárek, pochoutku, která vyrazí dech, jste tu správně. 

To´ak Chocolate vytváří tabulky z nejvzácnější odrůdy kakaa na zemiJejich posláním je „změnit světový pohled na hořkou čokoládu a povznést výrobu a chuť na stejně silný zážitek, jakými jsou sklenička archivního vína nebo kvalitní whisky.

To’ak Chocolate připravuje čokoládu z pradávné ekvádorské odrůdy kakaa Nacional, o které si všichni mysleli, že již vymizela. Její historie sahá až do období 5.300 let př. n. l., do dob, kdy bylo kakao vůbec poprvé objeveno a ochutnáno. Na počátku 21. století byly však v údolí Piedra de Plata nalezeny kakaovníky, u kterých testy DNA potvrdily, že jde o 100% čistou odrůdu Nacional. Toto kakao je označováno jako „Heirloom by the Heirloom Cacao Preservation Fund.“

Za výjimečnou čokoládovnou stojí Jerry Toth. V roce roce 2007, založil v Ekvádoru ekologickou rezervaci, společně se svou neziskovou organizací Third Millennium Alliance. V ní začal kultivovat kakaovníky a ručně vyrábět čokoládu ve svém bambusovém domku. Posléze začal spolupracovat s několika farmáři, kterým poskytl sazenice, překlenovací příjem než kakaovníky dorostly. To'ak je s farmáři v pravidelném kontaktu, aby zajistili organické pěstování. Platí jim férové ceny.

Výrobce: To´ak (Tierra and Arbol S.A.S., Tolosa N24-199 y Astorias - 170408 Quito, Ecuador)
Distribuce: CokoBanka.cz s.r.o., Příkop 843/4, 60200 Brno, IČ: 27745775