Ostropestřecová kaše „Já rád svá játra“ maková

Kód: JRKA03
549 Kč 477,39 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Kaše vyrobená z drcených semen byliny ostropestřec mariánský, za studena lisovaného ostropestřecového oleje, s přidaným mletým mákem, skořicí a sušenýma švestkama. Ostropestřec se v lidovém léčitelství hojně používá pro posílení a detoxikaci jater. Sušené švestky mají mírně projímavé účinky. Kaše je tedy výborným potravním doplňkem pro ty, kteří chtějí regenerovat a detoxikovat svůj organizmus, zlepšit činnost zvláště jater a trávení. Kaše je smysluplným dárkem pro vaše přátele i vaše játra.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ostropestřecová kaše Já rád svá játra“ maková

Kaše vyrobená z drcených semen byliny ostropestřec mariánský, za studena lisovaného ostropestřecového oleje, s přidaným mletým mákem, skořicí a sušenýma švestkama. Ostropestřec se v lidovém léčitelství hojně používá pro posílení a detoxikaci jater. Sušené švestky mají mírně projímavé účinky. Kaše je tedy výborným potravním doplňkem pro ty, kteří chtějí regenerovat a detoxikovat svůj organizmus, zlepšit činnost zvláště jater a trávení. Kaše je smysluplným dárkem pro vaše přátele i vaše játra.

Semena ostropestřce* jsou drcena na velikost zrnek písku, aby obsahovaly nejvyšší možné množství účinné látky (silymarinu). Sylimarin má totiž schopnost obnovovat jaterní membránu. Semena jsou zalité ostropestřecovým*, za studena lisovaným olejem, aby nedocházelo k oxidaci a zachovala se tak účinnost po několik měsíců. Do směsi se přidává mák, který nejen vylepší chuťové vlastnosti kaše, ale dodá tělu vápník a další minerály a vitamíny. Skořice oživí chuť a má blahodárný vliv na trávení, sušené švestky, ladící k máku dodají hořké chuti zdravou sladkost. Kaši, svou chutí připomínající babiččiny buchty s mákem budete rádi mlsat vy a dokonce i vaše děti. Kaše je v dostání i v dalších variantách chutí.

V herbářích se uvádí daleko více účinků ostropestřce* mariánského: „Je silným antioxidantem, zachycuje volné radikály v organismu a povzbuzuje tak imunitu. Ozdravně působí i na žlučník tím, že podporuje tvorbu a distribuci žluči a napomáhá tak trávení celkově. Upravuje i hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Díky těmto účinkům je vhodným doplňkem podporujícím zdraví organismu, zejména po/při nemoci, zasahující játra a trávení (např. mononukleóza, otravy např. alkoholem nebo houbami). 

Doporučené dávkování: 1 čajová lžička 1 – 3x denně, (děti až od 5ti let) nebo 1 polévková lžíce denně s jídlem nebo samotná. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám (kvůli detoxikačním účinkům). Vždy po měsíci užívání udělejte týden pauzu. Tip: zkuste přidat kaši do jogurtu, smoothie nebo obilné kaše. Při doporučeném dávkování nejsou známy žádné kontraindikace.

Výjimečná kvalita surovin: Ostropestřec Mariánský je pěstován v EU bez použití herbicidů a pesticidů. Semena jsou drcena přímo při výrobě kaše a ihned zalévána olejem z ostropestřce, za studena lisovaným. 

Značka Já rád svá játra se zrodila v rodinné kuchyni Štěpánky Trenz v Lysicích - cestovatelky po vzdálených i blízkých zemích, přírodní „šamanky“ a terapeutky. Štěpánka začala vyrábět ostropestřecovou kaši po té, co si potřebovala obnovit zdravou funkci jater po otravě krve, s kterou se vrátila z jedné ze svých cest po Asii, což se jí podařilo. 

Uskladnění: Uchovávat v chladnu, povrch kaše udržujte pod hladinou oleje. Zákal oleje není na závadu.

Složení: semena Ostropestřce mariánského drcená, ostropestřecový olej za studena lisovaný, mák, sušené švestky, skořice.

Hmotnost a velikost: 220 g, 200 ml sklenice

Nutriční hodnoty / výživové údaje 100 g
Energie v kJ 2190
Energie v kcal 523
Tuky v g 43
    z toho nasycené tuky v g 5
Sacharidy v g 18
Bílkoviny v g 15
Vláknina v g 10
Sůl v g 0,01

 

* Poznámka k českému pravopisu: Dle Slovníku spisovného jazyka českého jsou možné tvary ostropeřecová i ostropestrcová, ostropestřce i ostropestrce. Produkt značky Já rád svá játra koupíte pod názvem Ostropestrcová kaše. Jelikož se však s Čokobankou pohybujete v prostoru internetovém, kam zatím tento tvar nedorazil, nazýváme ji všednějším a v těchto kruzích rozšířenějším názvem Ostropestřecová kaše. 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostropestřec Mariánský - podpora vašeho organizmu, zvláště jater
Zdravotní a dietní info: Bez alkoholu, Vhodné pro vegany, Vhodné pro vegetariány
Pomocny: 1, 2, 3, 4, 5
Objem v ml: 200
Příchuť: mák
Objem: 200
Použití: zažívací trakt
Forma produktu: krémy
Určení: dospělí
Hmotnost: 220

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Přírodní potravinové doplňky „Já rád svá játra“

Rodinná kuchyň Štěpánky Trenz v Lysicích, cestovatelky po vzdálených i blízkých zemích, přírodní „šamanky“ a terapeutky. Štěpánka začala užívat a záhy vyrábět ostropestřecovou kaši pro sebe, když ji v Asii kousl jedovatý pavouk a byla zjištěna otrava krve.  Následky otravy se projevily mimo jiné tak, že jí po těle naskákaly velké hnědé (jaterní, též stařecké) skvrny, které signalizují oslabení jater. Po několika týdnech každodenního užívání kašičky skvrny beze zbytku zmizely a odběr krve potvrdil, že krev i játra jsou v pořádku. Kašičku pak dále vyráběla pro rodinu, přátele a postupně i oficiálně.

ČokoBanka má tu čest být výhradním distributorem ostropestřecových kaší „Já rád svá játra“.

Štěpánka Trenz do Čokobanky dodává i svoji edici čokolád s neobvyklými příchutěmi, které nazvala „Štěpánčiny divné čokolády“. Chutě jsou tak vyladěné, že zaujmou všude, kde rozbalí svůj krámek. Rozhodli jsme se s vámi o tento nevšední zážitek podělit v Čokobance.