Po dobu platnosti mimořádných vládních opatření k zamezení šíření koronaviru rušíme platbu dobírkou. Za nepohodlí se omlouváme.

Ostropestřecová kaše „Já rád svá játra“ kakaová

Kód: JRKA02
549 Kč 477,39 Kč bez DPH
Skladem (31 ks)

Kaše vyrobená z drcených semen byliny ostropestřec mariánský, za studena lisovaného ostropestrcového oleje s pracovním názvem „Nutella“ je dochucena kakaem, perníkovým kořením a rozinkami. Ostropestřec se v lidovém léčitelství hojně používá pro posílení a detoxikaci jater. Kaše je tedy výborným potravním doplňkem pro ty, kteří chtějí podpořit a detoxikovat svůj organizmus, zlepšit činnost zvláště jater a trávení. Kaše je smysluplným dárkem pro vaše přátele i vaše játra.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ostropestřecová kaše Já rád svá játra“ kakaová

Kaše vyrobená z drcených semen byliny ostropestřec mariánský, za studena lisovaného ostropestrcového* oleje s pracovním názvem „Nutella“ je dochucena kakaem, perníkovým kořením a rozinkami. Ostropestřec se v lidovém léčitelství hojně používá pro posílení a detoxikaci jater. Kaše je tedy výborným potravním doplňkem pro ty, kteří chtějí podpořit a detoxikovat svůj organizmus, zlepšit činnost zvláště jater a trávení. Kaše je smysluplným dárkem pro vaše přátele i vaše játra.

Semena ostropestrce* jsou drcena na velikost zrnek písku, aby obsahovaly nejvyšší možné množství účinné látky (silymarinu). Sylimarin má totiž schopnost obnovovat jaterní membránu. Semena jsou zalité ostropestrcovým*, za studena lisovaným olejem, aby nedocházelo k oxidaci a zachovala se tak účinnost po několik měsíců. Přidané kakao, perníkové koření a rozinky z kašičky udělají  "čokoládovou"  pomazánku, kterou budete rádi mlsat vy a dokonce i vaše děti. Kaše je v dostání i v dalších variantách chutí.

V herbářích se uvádí daleko více účinků ostropestrce mariánského: „Je silným antioxidantem, zachycuje volné radikály v organismu a povzbuzuje tak imunitu. Ozdravně působí i na žlučník tím, že podporuje tvorbu a distribuci žluči a napomáhá tak trávení celkově. Upravuje i hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Díky těmto účinkům je vhodným doplňkem podporujícím zdraví organismu, zejména po/při nemoci, zasahující játra a trávení (např. mononukleóza, otravy např. alkoholem nebo houbami). 

Doporučené dávkování: 1 čajová lžička 1 – 3x denně, (děti až od 5ti let) nebo 1 polévková lžíce denně s jídlem nebo samotná. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám (kvůli detoxikačním účinkům). Vždy po měsíci užívání udělejte týden pauzu. Tip: zkuste přidat kaši do jogurtu, smoothie nebo obilné kaše. Při doporučeném dávkování nejsou známy žádné kontraindikace.

Výjimečná kvalita surovin: Ostropestřec Mariánský je pěstován v EU bez použití herbicidů a pesticidů. Semena jsou drcena přímo při výrobě kaše a ihned zalévána olejem z ostropestrce, za studena lisovaným. 

Značka Já rád svá játra se zrodila v rodinné kuchyni Štěpánky Trenz v Lysicích - cestovatelky po vzdálených i blízkých zemích, přírodní „šamanky“ a terapeutky. Štěpánka začala vyrábět ostropestrcovou kaši po té, co si potřebovala obnovit zdravou funkci jater po otravě krve, s kterou se vrátila z jedné ze svých cest po Asii, což se jí podařilo. 

Uskladnění: Uchovávat v chladnu, povrch kaše udržujte pod hladinou oleje. Zákal oleje není na závadu.

Složení: semena ostropestřece mariánského drcená, ostropestrcový olej za studena lisovaný, kakao, rozinky, raw kakaové boby, perníkové koření.

Hmotnost a velikost: 220 g, 200 ml sklenice

Nutriční hodnoty / výživové údaje 100 g
Energie v kJ 2180
Energie v kcal 521
Tuky v g 45
    z toho nasycené tuky v g 5
Sacharidy v g 14
Bílkoviny v g 18
Vláknina v g 13
Sůl v g 0,01

 

* Poznámka k českému pravopisu: Dle Slovníku spisovného jazyka českého jsou možné tvary ostropeřecová i ostropestrcová, ostropestřce i ostropestrce. Produkt značky Já rád svá játra koupíte pod názvem Ostropestrcová kaše. Jelikož se však s Čokobankou pohybujete v prostoru internetovém, kam zatím tento tvar nedorazil, nazýváme ji všednějším a v těchto kruzích rozšířenějším názvem Ostropestřecová kaše. 

Doplňkové parametry

Kategorie: OSTROPESTŘECOVÁ KAŠE
Zdravotní a dietní info: Bez alkoholu, Vhodné pro vegany, Vhodné pro vegetariány
Pomocny: 1, 2, 3, 4, 5
Objem v ml: 200
Příchuť: kakaová
Objem: 200
Použití: zažívací trakt
Forma produktu: krémy
Určení: dospělí
Hmotnost: 220

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přírodní potravinové doplňky „Já rád svá játra“

Rodinná kuchyň Štěpánky Trenz v Lysicích, cestovatelky po vzdálených i blízkých zemích, přírodní „šamanky“ a terapeutky. Štěpánka začala užívat a záhy vyrábět ostropestřecovou kaši pro sebe, když ji v Asii kousl jedovatý pavouk a byla zjištěna otrava krve.  Následky otravy se projevily mimo jiné tak, že jí po těle naskákaly velké hnědé (jaterní, též stařecké) skvrny, které signalizují oslabení jater. Po několika týdnech každodenního užívání kašičky skvrny beze zbytku zmizely a odběr krve potvrdil, že krev i játra jsou v pořádku. Kašičku pak dále vyráběla pro rodinu, přátele a postupně i oficiálně.

ČokoBanka má tu čest být výhradním distributorem ostropestřecových kaší „Já rád svá játra“.

Štěpánka vaří také čokolády neobvyklých příchutí, které nazvala „Štěpánčiny divné čokolády“. Chutě jsou tak vyladěné, že zaujmou všude, kde rozbalí svůj krámek. Rozhodli jsme se s vámi o tento nevšední zážitek podělit v Čokobance.