Kakaový čaj Benns Ethicoa Sungai Ruan Malajsie

Kód: BEKC01-1KUS
9,90 Kč 8,61 Kč bez DPH
Kompletně snězeno
Položka byla vyprodána…

Máte rádi klid a pohodu spojenou s pitím čaje, ale chcete zkusit něco nového? Nebo máte chuť na čokoládu, ale nechcete mlsat tabulku? Vyzkoušejte sladce vonící kakaový čaj vyrobený z drcených kakaových bobů z plantáže Sungai Ruan v Malajsii. Uspokojíte svého vnitřního čokoholika a navíc přijmete spoustu antioxidantů i látek zlepšujících náladu :-).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kakaový čaj Benns Ethicoa Sungai Ruan Malajsie

Máte rádi klid a pohodu spojenou s pitím čaje, ale chcete zkusit něco nového? Nebo máte chuť na čokoládu, ale nechcete mlsat tabulku? Vyzkoušejte sladce vonící kakaový čaj vyrobený z drcených kakaových bobů z plantáže Sungai Ruan v Malajsii. Uspokojíte svého vnitřního čokoholika a navíc přijmete spoustu antioxidantů i látek zlepšujících náladu :-).

Návod na přípravu: Sáček kakaového čaje zalejte 150ml horké vody 90°C a louhujte cca 5 minut.

Složení: drcené kakaové boby, kakaové lusky. Může obsahovat stopy ořechů a sóji

Hmotnost a rozměry: 3 g, 80 x 90 mm

Výjimečná kvalita surovin: Benns Ethicoa používá ty nejkvalitnější suroviny bez jakýchkoli příměsí. Spolupráci navazují s farmáři, kteří mají v pěstování kakaa dlouholetou tradici (často po více generací). Nabízejí jim férové podmínky, které nejen zlepšují kvalitu jejich života, ale také umožňují rozvíjet zemědělskou činnost trvale udržitelným způsobem. V čokoládovně nastavili velmi šetrný proces zpracování kakaových bobů s důrazem na maximální rozvinutí pestrých chutí a vůní kakaa. Z výzkumů Benns Ethicoa vyplývá, že jejich čokolády obsahují o 20–26% více antioxidantů než běžné komerční čokolády.

Benns Ethicoa je čokoládovna z Malajsie, které nejvíce záleží na tom, aby čokoláda přinesla ryzí zážitek přirozených chutí a vůní z oblasti, ze které suroviny na její přípravu pocházejí. Vzdávají tak hold tvrdé práci farmářů, jejichž životní podmínky se snaží zlepšit. Více se dočtete zde.

Udávaných nutričních hodnot od výrobce dosáhnete, pokud sníte i obsah sáčku. :-) Pokud čaj pouze vypijete (což doporučujeme), dostanete z něj pouze minimální množství kalorií. Přesné hodnoty nám zatím výrobce neposkytl.

Nutriční hodnoty / výživové údaje 100 g
Energie v kJ 2092
Energie v kcal 500
Tuky v g 25,8
    z toho nasycené tuky v g 17,7
Sacharidy v g 53,1
    z toho cukry v g 33,2
Bílkoviny v g 13,8
Sůl v g 0

Doplňkové parametry

Kategorie: Kakaový čaj - horká čokoláda bez zbytečných kalorií
Hmotnost: 0.003 kg
Zdravotní a dietní info: Bez alkoholu, Bez cukru/ Dia, Ani stopa lepku, Ani stopa mléka, Ani stopa sóji, Vhodné pro vegany, Vhodné pro vegetariány
? Původ kakaových bobů: === ASIE ===, Malajsie
Odrůda kakaových bobů: Trinitario
Pomocny: 1, 2, 3, 4, 5
Značka: Benns Ethicoa
Výrobce: Benns Ethicoa
Hmotnost: 3
Balení: porcované
Druh čajů: ovocné
Položka byla vyprodána…
5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ZP Avatar autora | 12.11.2020
Nádherně voňavý. Vzal jsem si ho do kanceláře a pořád za mnou chodili kolegové kde mám tu čokoládu :)
5
M Avatar autora | 8.11.2020
Chutnala jsem hodně různých čajů dochucených kakaem nebo kakaovými boby. Ale tohle je úplně jiná liga. Po zalití šálku voní jak nejlepší horká čokoláda. A chuťově je vynikající.

Benns Ethicoa je čokoládovna z Malajsie (z města Selnagor), která se rozhodla přinést do světa ten nejryzejší zážitek chutí a vůní z asijských kakaových plantáží a přitom pomoci malým pěstitelům kakaových bobů z Asie ve zlepšení životních podmínek.

Pečlivě si vybírají farmáře, kteří pěstují kakaové boby po několik generací a s úctou k přírodě. Jejich mottem je: Žádní prostředníci mezi čokoládovnou a farmáři, vyšší mzdy pro farmáře a co nejlepší kvalita při pěstování a přípravě čokolády. Sledují a neustále podněcují farmáře ke zlepšování kvality pěstování a zpracování bobů. Při přípravě čokolády se zaměřují na to, aby suroviny byly zpracovány šetrně a čokoláda si zachovala co nejlepší chuťové vlastnosti.

V Benns Ethicoa se zaměřili na přímou spolupráci s malými farmami, aby vzdali hold tvrdé práci farmářů náležitou odměnou (která je cca 3x vyšší než je běžně obchodníky s kakaem v Asii nabízena) i šířením kvalitních a výjimečných produktů z jejich kakaa. Zaměřují se na lokality v Malajsii, Indii, Filipínách, Vietnamu a Thajsku. O původu bobů a jejich filosofii uvidíte více na jejich videu.

Výrobce: Benns Ethicoa Bean To Bar Chocolate Factory, Batu 11, 43200 Cheras, Selangor, Malajsie
Výhradní distribuce: CokoBanka.cz s.r.o., Příkop 843/4, 60200 Brno, IČ: 27745775